Mongolsko 2007


8.6.2007

Tak jsem zase na cestě.Po horečných přípravách a fyzicky i jaterně náročných rozlůčkách jsme odrazili od střediska cestovatelů po Rusku směr Náchod. První noc přespáváme v autokempu u Náchoda.Nakonec je nás 5.Martin Pouba na Ktm 950,Martin Sláma na Ktm 990,osádku Defendra tvoří Ivoš Klásek a Martin Bareš no a já Roman Sadílek Florian nejedu na ničem menším než na své 1150Gs. Popili jsme nějaké to české pivko do zásoby a Poubes si stačil roztrhnout nohu o železo v trávě.Desinfekce slivovicí bude stačit.

9.6.2007

Ráno vstávám časně a s Barešákem se vrháme do vln a kluci kuchtí snídani,aby se ulevilo přetíženému autu.V 8 už pádíme na hranice.Odbavení hladké. Naší idylku zmrazí až telefony vyndané na benzínce před Krakowem.Defendr má přetržený rozvoďák ,zdvihátka a 1.koník to nevydržel. Představa návratu k Otluchovským jezerům je krutá,ale ve Vrchlabí budou čekat s dílama jen do 18.00-to musíme stihnout. Styl jízdy odpovídá časové tísni.Teď ještě rozhodnout kdo z nás motorkářů vyrazí pro díly. Rozhodlo tahání sirek a dle mě spravedlivě-pojede nejmladší Slamák. Popíjíme pivo a okolo 18.00 nám volá že díly veze.Opravujeme.Moc se nám nedaří a polský majitel stánku a parkoviště nás navíc vykazuje z pozemku. Vytlačili jsme Defíka na krajnici a okolo 1ráno to vzdáváme a usínáme pod širákem okolo auta.

10.6.2007

Ráno se hned vrháme do práce,neúspěšně.Spásný byl až telefonát Poubesovo bráchovy.My volové jsme neseřídili ventily.Okolo poledního motor naskočil a naše radost nezná mezí.Můžeme pokračovat v plné sestavě.V hlavě se totiž už začala rodit chmura,že budem muset jet dál sami. Koupel v jezeře je nutností.Za Katovicemi začíná pršet a tak až na hranice s Ukrajinou jedeme v pršákách.Máme ujeto asi 550km a jsme až nezvykle rychle odbaveni.čekáme ještě na kluky v autě a spíme na palouku těsně za hranicí.Jelikož jsme od snídaně nejedli a Slamákova chalva mi nejede jíme alespoň kousek salámu.

11.6.2007

Po nočním dešti je krásné ráno a my se bavíme házením létajícího talíře.Dlouho to nevydržel a po nárazu do dveří se rozlomil-šit.Takže hurá na Lvov,tady jsme úspěšně minuli obchvat a tak si užíváme první off road na místní komunikaci mezi spoustou aut,lidí a tramvajových kolejí.Největší bombónek jsou kluzké kočičí hlavy.Pokračujeme na Ternopol a začínáme se stávat sponzory místní policie.Seznámení se 4mi hlídkami nás stálo 10usd a 150hryvní.Jednu hlídku Poubes obměkčil tím,že přísavky na kameru umístěné na helmě vydával za antirar.Příslušníci mu s úsměvem sdělili že asi nefunguje a pustili nás.Pozdní obídek proběhl v krásné zahradní restauraci za Chmelnickym.Mjaso s kostečkoj,salátek a Staropramen. Průtrž mračen nás zastihla před Vinnicou a střídavě nás provází až do města Gaisin. Kluci nás dojeli,ale mají prázdné přední kolo.Martin to ani nepoznal. Po opravě už jen hledáme kde složíme hlavu.Nacházíme opuštěnou chatu a u ní stavíme bivak.Nutná dezinfekce destiláty a na kutě.

12.6.2007

Ráno jsme objevili studnu.Nechtěně jsem způsobil zkázu této umývárny,když jsem spustil vědro.Studna byla značně hluboká a rychlost vědra byla nad síly celé konstrukce,která s velkým rachotem zmizela uvnitř.Omlouvám se fakt jsem nechtěl. Cesta na Uman a Dnipropetrovsk nám odsejpá a tak zkoušíme místní specialitku,pelmeně-chutnají skvěle.Doléhá na mě spánek,ale další déšť mi nedá zaspat.V Dnipropertovsku neodoláme a sjíždíme k Dněpru a v lijáku se cachtáme jak děti. Kempujeme kousek před Pavlodarem.Pozitivní na Ukrajině je cena benzínu okolo 17kč. Jinak i jídlo je fajn.Ve městech je docela provoz a díry.Je třeba dávat majzla.Praštit s sebou už tady by bylo fakt nepříjemný.

13.6.2007

Dnes nás čekají hranice.Přes Doněck na Uspěnku.Je to zajížďka,ale uvedli jsme špatně ve spěchu na vstupu tenhle přechod,tak nám nic lepšího nezbývá. Čím menší přechod,tím větší zloději.Tohle nám běží hlavou,když taháme za nesmysly vymyšlené uniformovaným banditou 400rub za každou motorku a kluci v autě obral dokonce o 100usd.Navíc jsme tu strávili asi 3,5hod.Příště budeme tvrdý jelikož takhle dojedem tak akorát do pr....! Projedem přes Rostov na Donu a začíná se mi ozývat nepříjemné škrábání z motoru.Až později vysleduji,že je to špatným benzínem.Je sice za 15,-ale kvalita prabídná.Přes Šachty se motáme a po konzultaci s autem přes sms najíždíme na dálnici na Moskvu a sjíždíme na Volgograd.Noc probíhá v klidu 350km před tímto památným městem.

foto: ↑↑ nahoru ↑↑